Aplikace & UI

Víme, jak lidé přemýšlí. Nedomníváme se. Aplikace a UI děláme na základě uživatelských rozhovorů, focus group, vytváříme sitemapy, scénáře a testujeme.

Tři pilíře tvorby aplikací & UI

  • Orientace na uživatele - V centru veškeré pozornosti stojí uživatel. Při vývoji aplikací myslíme jen a pouze na něj.

  • Intuitivnost - Používání každé aplikace by mělo být maximálně jednoduché, intuitivní a příjemné. Žádné rébusy.

  • Užitečnost - Proč navrhujeme novou aplikaci? Jejím cílem je usnadnit lidem život. Pokud není užitečná, nebudou mít důvod ji používat.

APLIKACE, UX & UI, KTERÉ PRODÁVAJÍ

Vytváříme mobilní aplikace pro platformy iOS a Android a vytváříme i webové administrační systémy. Zajistíme jejich funkční grafický design, programování i samotnou distribuci a propagaci.

CO TO JSOU APLIKACE, UX & UI?

V dnešní době tyto zkratky skloňujeme ve všech pádech, ale co přesně znamenají?

Aplikace mohou být jak mobilní, tak webové. Mobilní aplikace je softwarová aplikace speciálně vyvinutá pro chytré telefony, tablety a další mobilní zařízení. Naproti tomu webovou aplikaci není třeba instalovat na zařízení uživatele a lze ji spustit z kteréhokoliv zařízení pomocí webového prohlížeče.

User Experience (UX) neboli uživatelská zkušenost či uživatelská přívětivost je to, co nevidíte. Jedná se o návrh produktu či služby tak, aby naplnil zákazníkovi přání a pomohl mu vyřešit jeho problém. Nemusí se jednat pouze o web nebo aplikaci.

User Interface (UI) je to, co vidíte. Do češtiny tento termín můžeme přeložit jako uživatelské prostředí. Jde o návrh celku, jednotlivých prvků, animací a interakcí webů a aplikací tak, aby uživatele vizuálně provedl a vytvořil tak kvalitní uživatelskou zkušenost.

PROČ APLIKACE, UX & UI OD NÁS?

Pracujeme s nástroji, které nám umožňují napsat ty nejnovější a nejvychytanější appky na vysoké technické úrovni. Ruku na srdce. Kolik máme ve svých smartphonech aplikací? Jakou část z nich skutečně používáme? Mnohé mažeme. Proč? Protože neřešily náš reálný problém a nebyly uživatelsky příjemné. My v Justmighty si problémy nevymýšlíme - řešíme jen ty, které skutečně existují. Naše největší přidaná hodnota je ve funkcionalitě a dokonalém designu.

Perfektní tvorba aplikací, UX & UI

Pokaždé to vypadá trochu jinak, ale většinou se držíme následujícího workflow. Osvědčil se nám:

1) Počáteční workshop

Seznamme se: Ať už s vámi děláme na appce, brandingu nebo webu, rádi se na začátku spolupráce sejdeme a poznáme se tváří v tvář.

2) Výzkumná fáze

Přemýšlíme a bádáme: Než se pustíme do samotné tvorby aplikace, brainstormujeme a vedeme hloubkové rozhovory formou focus group. Zkrátka se ladíme na vlnu cílových uživatelů.

3) Návrh struktury

Uživatel se neztratí: Kreslíme mapu zákaznické cesty, probíráme jednotlivé scénáře, sestavujeme sitemapy a roadmapy.

4) Designování

Aby to vypadalo: S designem aplikací si vždy pořádně vyhrajeme. V propracované grafice spatřujeme naši nejvyšší přidanou hodnotu.

5) Kódování

Aby to fungovalo: V této fázi programujeme. Už to vypadá, ale ještě to musí fungovat. A nabídnout uživateli funkčnost, kterou po aplikaci vyžaduje.

6) Distribuce appky

Vzhůru do světa: Hotovou aplikaci uvádíme na trh. Zajišťujeme distribuci do online obchodů s aplikacemi a staráme se i o online propagaci celého projektu.

7) Získávání zpětné vazby

Testujeme a přizpůsobujeme: Vždy je co zlepšovat. Naše aplikace testujeme a na základě získaných výsledků UX a UI stále “pipláme”.