Škoda Auto

Jak jsme představili aplikaci ŠKODA Connect LITE. S nerdem.

O projektu

Máme radost, že můžeme spolupracovat s největší českou firmu Škoda Auto a.s. Vytvořili jsme kampaň a marketingové materiály pro aplikaci Škoda Connect LITE pro celý evropský trh. Podívejte se, s čím jsme přišli, a co na to Škodovka.

Rozsah projektu

Webdesign
Copywriting
Foto/video
Print
Social
Motion
UI/UX
Videoproduction

Škoda Connect Lite: Zjednodušte si život

Nová mobilní aplikace pro iOS a Android Škoda Connect LITE vám umožňuje získat zpětnou vazbu, jak jezdíte. Tento chytrý asistent vás informuje o vašem vozu, stylu řízení, zvýší vaši bezpečnost nebo pomůže při řešení krizových situací. Můžete v něm přehledně vést svou knihu jízd a má spoustu dalších užitečných funkcí. Connect LITE je dokonce určena pro vozy ŠKODA vyrobené po roce 2008. Takže i vaše více než 10 let stará oktávka může být chytřejší.

skoda-connect-lite-app-iphone@3.png

Hraná videa: V hlavní roli nerd

Celou myšlenku aplikace Škoda Connect LITE jsme se rozhodli komunikovat sérií tří hraných reklamních spotů. Hlavním hrdinou je Nerd. Mladý automobilový nadšenec a kutil, který si svou starší oktávku vylepšuje doma nejrůznějšími udělátky a vychytávkami. Přitom si stačí stáhnout novou aplikaci Škoda Connect LITE, která mu zjednoduší život.

skoda-auto-nataceni-holcicka@3.png
skoda-auto-nataceni-kamera-connect-lite@3.png
skoda-connect-lite-nataceni-rezie@3.png

Videospot vol. 1: My Škoda

My Škoda – chytrá funkcionalita mobilní aplikace, která vám ukazuje všechny potřebné informace o vozidle jako jsou parametry vašeho motoru, průměrná spotřeba paliva, počet najetých kilometrů, servisní požadavky a spoustu dalších. Tak proč vytvářet svoji “Bat-cave”, když máte appku?!

Videospot vol. 2: Driving Feedback

Driving feedback – aplikace vám poskytuje různé formy zpětné vazby na vaše řízení. Můžete sledovat grafy, získávat ocenění, soutěžit s ostatními a zlepšovat tak své řidičské schopnosti. Dokonce ani nemusíte vést papírovou knihu jízd. A už vůbec si do auta nemusíte instalovat radar, tiskárnu nebo seismograf, abyste taková data získali. 😀

Videospot vol. 3: Parking

Parking – každý řidič už alespoň jednou zapomněl, kde nechal auto. Můžete si k němu přivázat balonek. A nebo si stáhnout Škoda Connect LITE.

Animovaná videa

Chtěli jsme uživatelům aplikaci a všechny její funkce co nejvíce a nejrychleji přiblížit. Aplikaci a její výhody bylo zapotřebí představit také samotným dealerům, kteří produkt svým klientům nabízí. Vytvořili jsme tedy 2 animovaná (jak my říkáme motion) videa, která představují Škoda Connect LITE oběma cílovým skupinám. Koncovým uživatelům i dealerům. Takže jestli vás aplikace zajímá a chcete se o ní dozvědět více, koukněte na videa níže.

skoda-connect-lite-design-explainer@3.png
skoda-connect-lite-design-explainer-adobe-ae@3.png

Explainer video pro koncové zákazníky

Explainer video pro dealery

Klíčové vizuály a finální aplikace

Z celého natáčení vznikly fotografie pro použití na propagační materiály a online kanály. Ty jsme pak doplnili také o digitální grafiku, která vychází především z animovaných videí. Vytvořili jsme tak sadu posterů pro offline použití, online bannery, retail materiály a kompletní obsah včetně grafiky a textů na sociální sítě pro celou dobu trvání kampaně.

skoda-foceni-postery@3.png
skoda-connect-lite-citylight@3.png
skoda-connect-lite-citylight2@3.png
skoda-connect-lite-social@3.png

Komunikační & Marketingový manuál

Škoda Auto předává své marketingové podklady importérům v jednotlivých zemích, kteří společně s dealery kampaně na svých trzích uskutečňují. Abychom zajistili správné pochopení všech materiálů, dobrou orientaci v odevzdaných datech a zejména jasně definovali způsob komunikace, její tonalitu, harmonogram a specifikovali ty správné marketingové kanály, vytvořili jsme rozsáhlý komunikační manuál. Dali jsme tak importérům do rukou také průvodce ke všem marketingovým podkladům, s jehož pomocí jsou schopni celou kampaň ve své zemi realizovat s minimem vynaloženého úsilí a přesně podle našeho záměru.

skoda-connect-lite-komunikacni-manual@3.png

BehinD THE SCENES

Na projektu pracovalo cca 25 lidí včetně externistů, doba realizace byla asi 5 měsíců. A dali jsme si opravdu záležet. Vymýšleli jsme kreativu, psali scénáře, kreslili storyboardy, ilustrovali, animovali, natáčeli, režírovali, produkovali, osvětlovali, ostřili, zvučili, dabovali, designovali, copywritingovali a posílali do Bolky. Podívejte se do zákulisí tvorby projektu pro největší českou firmu Škoda Auto.

skoda-nataceni-octavia@3.png
skoda-nataceni-herec@3.png

„Vše šlo hezky po projektových drátkách.“

Daniel Kunzo
ŠKODA Digital Marketing Communications

skoda-nataceni-lowroader@3.png
skoda-nataceni-tiskarna@3.png
skoda-nataceni-garaz-pocitace@3.png

„Kdybych měl vyzvednout jednu super věc na Justmighty, tak to bylo nadšení se kterým celou kampaň tvořili.“

Daniel Kunzo
ŠKODA Digital Marketing Communications

skoda-nataceni-pocitac@3.png
lowroader-nataceni-justmighty@3.png
skoda-connect-lite-nataceni-tym@3.png

Jak jsme s nerdem představili aplikaci ŠKODA Connect LITE.

Mohlo by se Vám také líbit

Ostatní

Gastronomie

Architektura