netbox

IT, Telekomunikace

O projektu

Od několika prvních konceptů až po kompletně nový vizuální styl. Na brandingu brněnského netboxu, poskytovatele internetu a provozovatele online televize Kuki, jsme intenzivně pracovali dva roky a výsledek je tady. Součástí rebrandingu je nové logo, kreativa a komunikace včetně správy sociálních sítí. Jsme rádi, že toho můžeme být součástí – míříme do vesmíru společně s netboxem.

Rozsah projektu

Branding
Copywriting
Foto/video
Print
Social
Merchandise
Motion

Realizováno v roce 2018

Proč netbox vesmír?

Značka Netbox vznikla v roce 1998 a ve 20. roce své existence prochází výrazným rebrandingem. Netboxí vesmír přináší nekonečný prostor oproštěný od každodenní reality. Nebojí se jít za hranice všednosti a z neznámých světů pro zákazníky přinášet to nejlepší. Tento brand je start pro další cesty do nekonečna. Ve všech směrech.

„Stejně jako je vesmír nekonečný i my přinášíme lidem neomezené možnosti informací, vzdělávání a zábavy, ať už prostřednictvím kvalitního internetového připojení nebo internetové televize Kuki. Portfolio našich služeb se neustále rozšiřuje a koncept vesmíru se stává sjednocujícím prvkem. Lidé s námi mohou objevovat nové dimenze zábavy. Jsme hraví, máme rádi humor a nadsázku, proto u nás tento koncept jasně zvítězil,“ přibližuje Lukáš Pazourek, marketingový ředitel netboxu.

netbox-tvorba-vesmiru.jpg

klíčový VIZUÁL: PLANETA NETBOX

Představte si místo, které je jistotou v neznámu. Místo, kde je všechno možné. Místo, kde můžete trávit volný čas, bavit se a relaxovat. Místo, které můžete nazývat novým domovem.

netbox-finalni-vesmir.jpg

BARVY

Jako dvě základní barvy jsme zvolili modrofialovou, která evokuje vesmír, a sytou oranžovou, která znázorňuje teplo a světlo. Tyto dvě barvy doplňuje dalších šest, které nesmírně vesmírný dojem dokonale dokreslují. Barevnost se vztahuje na ilustrace, fotky i typografii.

netbox-barvy-brand.jpg
netbox-barvy-vesmir.jpg
netbox-vyber-pantone.jpg

TYPOGRAFIE

Zvolená typografie je jednoduchá, hravá a vyznačuje se zaoblenými tvary. Ve vesmíru bychom cokoliv hranatého hledali jen těžko. S fontem Franz Sans nějakou dobu pracujeme a předchozímu typu písma Museo jsme dali delší dovolenou. Pro brand jsme zvolili tři základní řezy.

netbox-typografie-brand.jpg
netbox-typografie-vesmir.jpg
netbox-typografie-plakat.jpg

ILUSTRACE

Ilustrace zachycují zábavné situace, v nichž se zákazníci na planetě netbox mohou ocitnout. Klasická situace z každodenního života dostává vesmírný nádech. Ilustrace dělají značku originální a promítají se do celé offline i online komunikace.

netbox-ilustrace-plakaty.jpg
netbox-ilustrace-ufo.jpg
netbox-ilustrace-nastaveni.jpg
netbox-ilustrace-komunikace-kosmonaut.jpg
netbox-ilustrace-fotoaparat.jpg
netbox-ilustrace-televize-vesmir.jpg
netbox-ilustrace-lupa.jpg
netbox-plakaty-ulice.jpg

LOGO

Redesignem loga to všechno začalo. Dříve v něm figuroval šnek znázorňující trojici služeb. Následoval balónek, který symbolizoval zábavu. S rozšiřováním služeb a zájmu o ně netbox nyní hraje na větším hřišti, vytváří nový svět, vlastní universum. Odtud nová ikona planetky. Vystoupili jsme z davové šedi a jako novou barvu loga jsme zvolili sebevědomou fialovou. Vesmírnou fialovou.

netbox-logo-evoluce.jpg

VYZNAMENÁNÍ

Nová komunikace má mluvit nejen navenek, ale i dovnitř firmy, proto jsme týmu netbox poradili: “Vytvořte si vlastní ekosystém, v němž se vám bude dobře pracovat. Oceňujte se. Za kvalitně odvedenou práci se navzájem pochvalte, ale zároveň se neberte příliš vážně, a když je to na místě, udělejte si ze sebe srandu.” Pro interní potřeby jsme vytvořili jednoduchý systém vyznamenávání. Mohou být seriózní i neformální, fantazii se meze nekladou.

netbox-neonovy-napis.jpg
netbox-odznak.jpg
netbox-vyznamenani.jpg

BRANDBOOK

netbox-brandbook.jpg

Brandmanuál

netbox-brandmanual.jpg

APLIKACE

Branding je jen začátek. Myslíme na budoucnost, a tak jsme rozpracovali základní aplikace pro offline i online prostředí planety netbox už teď. Pojďme si prohlédnout, jak se bude netbox prezentovat dovnitř i navenek.

netbox-tricka.jpg
netbox-hrnky-placky.jpg
netbox-tiskoviny.jpg
netbox-ksiltovka.jpg
netbox-billboard.jpg
netbox-citylight-vesmirny.jpg
netbox-citylight-vesmir.jpg
netbox-sloha.jpg
netbox-vizitka.jpg
netbox-obalka.jpg
netbox-auta.jpg
netbox-brozura.jpg
netbox-ikonky.jpg
netbox-emaily.jpg

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Součástí nové komunikace je i správa sociálních sítí. Náš online tým nelenil a vytvořil nový koncept a obsahovou strategii pro Facebook a Instagram. Komunikace má být neformální, zábavná a v neposlední řadě vesmírná. Fanoušky chceme co nejvíce vtáhnout do diskuse. V rámci sociálních sítí chystáme i další technologické vychytávky. Nechte se překvapit a sledujte facebookový i instagramový profil netbox. Aby vám nic neuniklo!

netbox-socialni-site-facebook-posty.jpg
netbox-socialni-site-instagram-feed.jpg
netbox-socialni-site-carousel.jpg
Justmighty má zajímavý kreativní tým, který je schopen perfektně reagovat na naše požadavky
Marek Bukal


Mohlo by se Vám také líbit

Webdesign, Copywriting, Foto/video, Print

Škoda Auto

Webdesign, Product development, UI/UX

Branding, Copywriting, Print

Potters kitchen