ESET

S chatbotem jsme odhalili tajné neřesti Čechů.

O projektu

Když nás markeťáci ze společnosti Eset, která je jedničkou v ochraně internetu, oslovili s tím, že potřebují podpořit svou kampaň „Tajné neřesti“ něčím virálním, měli jsme velkou radost. Tohle nás prostě baví. Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli kvíz, který bude naše i vaše skryté internetové neřesti testovat a odhalovat. Eset se do našeho nápadu zamiloval, a tak jsme se do toho bez váhání pustili. A stálo to za to.

Rozsah projektu

Copywriting
Chatbot
Kreativa
Marketing

Jak to celé vzniklo

Zadání: Podpořit Tajné neřesti

Mise: Chatbot, co tě pobaví!

Vraťme se ale na úplný počátek. Nejdřív jsme omrkli už existující video Tajných neřestí od Esetu. Je to pecka, tak jsme ho sjeli hned několikrát. Esetu se jednotlivé osobnosti ve videu povedly vykreslit fakt věrně. Bylo nám jasné, že právě na tyto charaktery v naší kampani navážeme a budeme s nimi dál pracovat.

V postavách z Tajných neřestí jsme na první pohled poznali své kolegy i kámoše. A nakonec i sami sebe. Díky tomu nás to napadlo. Každý z nás má přece nějaké zlozvyky, které umí v online světě krásně zakrýt. Proč je na sebe neprásknout? Při intenzivních brainstorminzích jsme se dopracovali až ke kvízu, který by obsahoval otázky na tělo a následně vyhodnotil, jakou osobností jsi právě ty. Samozřejmě by to o tobě Eset nikomu nevykecal.
Ale jak dostat kvíz mezi lidi? Dneska frčí chatboti, používá je nejedna firma a Messenger má skoro každý z nás. Proto jsme se po diskusi s markeťáky z Esetu rozhodli:  chatbot je jasná volba – celému kvízu dodal I-faktor – faktor interaktivity. A to je to, co lidi dneska na sociálních sítích nejvíc baví.

eset-foto-chatbot-tym-justmighty.png
eset-foto-tvorba-logika-chatbot.png

Za vzor nám jsou naši neřestní kámoši

Vymysleli jsme ještě pár osobností navíc, které nám ve videu od Esetu chyběly. Ano, zase jsme vycházeli z našich kamarádů a taky slabostí nás samotných. Právě tehdy nastal čas přemýšlet nad samotnou funkčností a logikou chatbota. Vyhodnocení celého kvízu je vlastně dost jednoduché – vytvořili jsme si k tomu tabulku, která ke každé osobnosti přidělovala body za každou z otázek. Z nich vám vyjde převažující osobnost.

eset-vysledek-chatbot@2x.png

„S kolegy z marketingu jsme se shodli na tom, že nás vaše zpracování po kreativní stránce naprosto nadchlo. Tleskáme za to, že se vám podařilo vymyslet něco tak tvůrčího za krátký čas, skvělá práce!“

Lukáš Buchta
CLM Specialist

Vymyslet to kreativně i technicky je jedna věc. Zjistit, že to skutečně funguje, je druhá. Abychom nemuseli programovat, přišel na řadu papír a tužka, představovali jsme si našeho konkrétního kámoše a odpovídali za něj v kvízu. A doufali, že mu opravdu vyjde Atlet na baterky, za kterého ho máme. Díky tomu jsme zjistili pár drobných nedostatků v celém systému, které jsme jednoduše vychytali.

Pak už jsme se pustili do textace jednotlivých otázek, odpovědí chatbota a přípravy fotek. Protože je naše projekťačka Bára největším odborníkem na GIFy v Justmighty, pomohla chatbota odlehčit vtipnými obrázky.

Hotovo. Zbývalo chatbota naprogramovat. S tím nám pomohla agentura Intelsol, kterou si k realizaci vybral Eset. Mluvit můžeme jen za sebe, ale myslíme – alespoň ze vzájemné komunikace – že celou spolupráci si užily obě strany 🙂

eset-logika-chatbot@2x.png

Historicky první „chatbot zpovědnice“

Nechtěli jsme nudit hodinovými kvízy, a tak za pouhých pár minut zjistíte, kterou z devíti neřestných osobností vy sami trpíte. Něco jako první chatbot zpovědnice? Ano, je to tady! Už jste si ji vyzkoušeli?

„Se spoluprací jsme velice spokojeni, vše probíhalo podle plánu, rádi se na Justmighty obrátíme příště zas.“

Jan Kubeš
Expert na sociální sítě

Výslednou osobnost můžete sdílet na svém profilu na Facebooku. Díky tomu sami sebe odhalí třeba i ostatní. Jak už jsme psali – žádný strach, Eset je jedničkou v ochraně na internetu, a tak na vás samozřejmě nic nepráskne. Na vašem profilu se objeví rozpixelovaný obrázek, takže nikdo nepozná, co jste doopravdy zač. Pokud to ovšem ostatním na sebe nevykecáte. Co dál? Tvorba chatbotu nás fakt bavila a už se těšíme, až budeme tvořit dalšího!

eset-sdileni-facebook@2x.png

Mohlo by se Vám také líbit

Ostatní

Gastronomie

Architektura