Petr Hostička

Kameraman a produkční

Petr Hostička

Ahoj, jsem Petr

A každý mi říká jinak. Jsem hlavně kameraman, ale také trochu produkční, technik a sekretářka (která nesnáší papírování) v overhere, naší nové videoprodukci s Honzou a Tomem.

Petr Hostička
Petr Hostička

Přestože jsem vystudoval ekonomii, mojí vášní byla vždycky technika, hlavně ta audiovizuální. A tak když mi dal táta poprvé kameru do ruky (dodnes toho asi lituje), ať natočím dovolenou v Chorvatsku, bylo mi jasné, že tohle chci jednou dělat.

Už na střední škole jsem kromě zálib v tenise, sportovním tanci a počítačích natáčel různé krátké filmy, svatební videa i nějaký ten videoklip.

Vysokou školu jsem z hanácké Kroměříže přijel studovat do Brna. Během studií jsem získal možnost pracovat přímo na univerzitě v audiovizuálním centru, kde jsem získal spoustu kontaktů a také možnost podílet se na zajímavých projektech.

Při jedné partičce tenisu se spolužákem jsme zjistili, že se oba věnujeme video tvorbě a že bychom mohli začít pracovat společně. Z této spolupráce se v průběhu času zrodila produkce LITTLE CUBE, se kterou jsme natočili reklamy pro STIHL, netbox nebo Škoda auto. A právě díky spotům pro netbox a českou automobilku jsme se seznámili s týmem Justmighty. Tom nám sedí jak pracovně, tak lidsky, a proto jsme si řekli, že to dáme dohromady. A tak vznikla produkce overhere.

Když zrovna neřeším práci, nejraději trávím volný čas se svou přítelkyní Majkou (pořád na mě mluví slovensky). Cestujeme a poznáváme svět. Nejčastěji autem, každý den jinde a nejlíp tam, kde rostou houby nebo když v restauracích nabízejí mořské potvory. Záběry z dronu při západu slunce v Chorvatsku na plachetnici, to můžu.

Mám rád všechno, co jezdí nebo funguje na elektřinu (do práce zásadně na elektro-skejtu). Nová kamerová technika, smart či jiné hi-tech vybavení beru jako odpočinkovou činnost a rád se s vámi o ní pobavím.

Moji kolegové