Jan Kolář

Kreativa a režie

Jan Kolář

Ahoj, jsem Jan

A říkejte mi, jak chcete. Jsem režisérem v produkci overhere, kterou rozjíždíme společně s Petrem Hostičkou a Tomášem Pohlem. Chceme dosáhnout velkých věcí a taky si pohladit svá ega.

Jan Kolář
Jan Kolář

Své první dílo jsem natočil už ve 14 letech. Měl jsem digitální foťák, na který se dalo natočit třicetisekundové video, a tak jsem stvořil skeč, v němž kamaráda přejel vlak. Jak šel čas, moje sportovní a herní aktivity čím dál víc vytěsňovala právě tvorba videa.

Velkým životním mezníkem bylo, když jsme společně s jiným kamarádem (toho předchozího přejel vlak) ve svých 18 letech natočili krátkometrážní film. V té chvíli jsem si řekl, že do této zábavy jde vložit i nějaká ta ambice a třeba se tím půjde dobře živit.

Vystudoval jsem režii a scenáristiku na UTB ve Zlíně a během studia se seznámil s mnoha zajímavými lidmi, poznal nové přátele a hlavně se naučil svému řemeslu. Během studií jsme společně s dalšími čtyřmi kamarády založili produkci LITTLE CUBE, se kterou jsme se dostali od natáčení svatebních videí až k tvorbě reklamních spotů pro společnosti jako Bisaku, Netbox, Mendelova univerzita, Stihl a koneckonců i pro Škoda auto.

Život si však žádá změny a pochopil jsem, že pokud má moje cesta vzhůru stále pokračovat podobným tempem, je čas jít dál a založit si vlastní produkci s jasným směřováním a cílem. Najednou tu je, tak nám držte palce.

Moje práce je pro mě i koníčkem, takže kromě natáčení rád sleduju filmy, poslouchám hudbu a miluju cestování. Není na světě lepší pocit, než si dát pořádnej kýbl kafe na benzince na dálnici a vědět, že je přede mnou ještě pořádnej kus cesty někam do háje.

S přítelkyní nic nehraju, protože žádnou nemám. Ta poslední mi zdrhla do Irska. Proto svůj volný čas trávím hlavně prací na sobě, co se týče zanedbaných věcí z minulosti – cvičením, hraním na ukulele a čtením. Pivo si sem tam dám. A jelikož bydlím v centru Brna, je velká pravděpodobnost, že se někde potkáme.

Moji kolegové